Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomagier w pomiarze światła uwalnianego z obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, rola tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim przez wzgląd pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl analiza światła. W tym artykule, mamy postanowienie pogadać o niektórych wspólnych zastosowań tudzież rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, kiedy źródło światła jest jednorodne, to jest legendarny jak Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże ranga w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, gdyby chodzi o projektowanie tudzież oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej zrozumieć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się zobrazowanie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, jednakże daje przekonanie na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one odciążyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą przynieść ulgę w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest sporo mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wspomóc w pomiarze jednorodności koloru a skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tej chwili parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy kilka typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od chwili rodzaju aplikacji natomiast jej zastosowań. Dlatego ważne jest, aby odgadnąć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten klasa urządzenia posiada stałą oś poziomą a oś pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten wariant jest wyposażony w stałą ośka pionową natomiast dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, aby pamiętać http://www.bronicki.pl, że podobnie jak wersja A gdy natomiast model B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten klasa jednostki jest używany aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii a poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten odmiana charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, iż rodzaj C jest legendarny w charakterze struktury jednokolumnowe. Ten wariant struktury jest utworzony, gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl sprawa biorąc, ten kategoria jest idealnym wyborem w celu stałej lampy punktowej, lampy rurowej natomiast innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome sukurs obrotowe i odblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był oschły deskrypcja zastosowań tudzież typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ów towar pomoże Ci utrzymywać się wysoce lepsze zrozumienie tych jednostek.