Niedobór pracowników być może stanowić doskonałą wiadomością gwoli gospodarki

Niedobór pracowników może egzystować doskonałą wiadomością dla gospodarki! Może, na to samo może, firmy obudzą się tudzież dostrzegą ważki współpraca pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy i niszczą zaleta firmy, w przeciwieństwie do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę pozytyw tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu nim bankructwem, jakkolwiek to nie powstrzymało ich chciwych prezesów przed zgarnięciem sowitych premii.

Mamy deficyt pracowników, a firmy starają się zatrudnić każdego, kto jest chętny. Niektóre firmy, podczas gdy McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska biznes Loblaw natomiast jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, gdy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy rząd skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, że stało się owo niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę spośród ręką http://www.boczar.eu w słoiku z ciasteczkami, a płeć piękna powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór to zrobił!”.

Niedobór pracowników murowany niedaleko tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski ni stąd ni zowąd wzrosły. Per se, to nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu egzystować pewnym, jestem przeciwny opodatkowaniu zysków przez rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć od momentu zysków. To było w tenże raz. W międzyczasie moja mężatka zaś ego robiliśmy sprawunki w sklepie Loblaw, natomiast kadra kontynuowali swoją doskonałą obsługę, blisko że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą przekazać sobie sprawę, iż kadra pierwszej linii są fundamentem firmy oraz tyczyć się ich dobrze, a nie jak trybiki wyrabiające premie gwoli prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników jak maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni a inni badacze znaleźli ostry sztama między zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy zaś ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się spośród tym pogodzić. Ale jest włość wiadomość: procedura pokazują, że niektóre firmy przełamują algorytm i traktują pracowników z szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – to tylko niektóre spośród nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają zbliżający się trymestr jak nagrodę, tym samym wykorzystują pracowników natomiast fałszują wyniki wewnątrz następny kwartał. Powtarzam: jestem nieprzyjazny opodatkowaniu biznesu przy użyciu rząd. Jednak popieram uregulowanie Bidena Build Back Better jeśli chodzi o opodatkowania wykupu akcji, kto został przyjęty dzięki Izbę oraz jest rozpatrywany za pośrednictwem Senat, nawet o ile prawdopodobnie dysponować wprost przeciwnie drobny doniosłość na wykup akcji. Firmy nie powinny demaskować miliardów na wykup akcji, jednocześnie wyzyskując pracowników.

Firmy powinny opisywać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór przypadkiem nieść efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni oraz podsłuchać o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest zaprzestanie wykupu przy użyciu piątka lat po zwolnieniach. Kierownictwo także nie powinno otrzymywać premii w ciągu pięciu lat odkąd zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, kto zwiększa premie prezesów.

Zniknął kapitalizm interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) pył rewelacja w 2019 roku oraz zdecydował, że maksymalizacja wartości w celu akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta świadectwo z lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy i w mgnieniu oka je porzucił natomiast wrócił do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii później odchodzili odkąd tych frazesów.