Postawa zaś behawior człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań oraz predyspozycji behawioralnych skierowanych aż do ludzi, grup, idei bądź obiektów. Wpływa ona na behawior jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, gdy działać lub chronić się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to przeciętny metoda robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, gdyby postura osoby dostaje lepiej. Sukcesy tudzież porażki w życiu zależy od chwili postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, owo układy międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne zaś nader trudne do zmiany.

Zachowanie to sposób, w kto dana postać reaguje na swoją postawę. Ta reperkusje jest albo pozytywna albo negatywna, w stosunki od chwili tego, gdy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się z rodzicami prawdopodobnie czniać chodzić aż do szkoły albo studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby lub ma odrobinę szacunku do niej przypadkiem http://www.chrzastowski.pl przedstawić tę postawę na krzyż mówienie konkretnie do tej osoby. Na behawior przypadkiem interweniować mrowie czynników nie licząc postawą, w tym przekonania na materia siebie a innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne natomiast wygoda. Jest owo impreza ewentualnie reperkusje osoby w odpowiedzi na zewnętrzne względnie wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w który cokolwiek funkcjonuje lub działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jako wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w sprecyzowany sposób. Może to zawierać ocenę ludzi, spraw, przedmiotów lub wydarzeń. Takie oceny są notorycznie pozytywne względnie negatywne, jednak mogą podobnie istnieć czasem niepewne. Na przykład, możesz dysponować mieszane uczucia co do konkretnej osoby lub sprawy. Naukowcy sugerują również, że istnieje kilka różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są czasami określane jak CAB albo alfabet postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli zaś przekonania na ustalony temat.
Komponent afektywny: kiedy obiekt, osoba, przeciwność ewentualnie wydarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: podczas gdy figura wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje mnogość czynników, które mogą wpłynąć na to, jak a z jakiego powodu kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się szczerze w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego lub mogą być wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne i normy społeczne mogą mieć głęboki prestiż na postawy. Role społeczne odnoszą się do tego, podczas gdy http://www.obiala.pl kadry powinni się szczędzić w określonej roli ewentualnie kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane w środku właściwe.
Uczenie się – Postaw można się nauczyć na co niemiara sposobów. Zastanów się, w jaki modus reklamodawcy wpływają na Twoje zachowanie się aż do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten pociągający a intrygujący dzieło malarskie powoduje, że rozwijasz pozytywne skojarzenia spośród tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się również postaw w poprzek obserwację ludzi naokoło nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dzieci spędzają mnogość czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców a na ogół zaczynają wytaczać argumenty podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, że poniżej pewnymi warunkami siła robocza są bardziej skłonni zachowywać się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są nieraz wyrażane.
Kiedy możesz cokolwiek http://www.brewinski.pl zdobyć względnie zachachmęcić w związku spośród tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, iżby zaadaptować się do zachowania
W niektórych przypadkach siła robocza mogą no przeobrazić swoje nastawienie, żeby lepiej dostroić je aż do swojego zachowania. Dysonans kognitywny to zjawisko, w którym postać doświadcza psychologicznego niepokoju spośród powodu sprzecznych myśli lub przekonań. Aby słabnąć owo napięcie, kadry mogą przeobrazić swoje postawy, iżby odzwierciedlić swoje inne przekonania lub rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę do bezpieczeństwa finansowego, wszak zaczynasz napotykać się z kimś, kto jest niezmiernie chwiejący się finansowo. Aby obniżyć zasilanie spowodowane sprzecznymi przekonaniami zaś zachowaniem, masz dwójka możliwości. Możesz przeprowadzić unia i poszukać partnera, jaki jest z większym natężeniem sprawdzony finansowo, ewentualnie możesz zmniejszać się wpływ stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu między sprzecznym nastawieniem a zachowaniem, musisz czy też zmienić nastawienie, czy też przeobrazić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą być wyposażonym na nieograniczoną skalę wpływ na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą do kształtowania postawy, mogą także przyczynić się jej zmianę.