Przewodnik dla początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, jaki został zbudowany na technologii Blockchain zaś pewnie został uruchomiony w 2009 roku za pomocą tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych a uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów przypuszczalnie utrzymywać się wydobytych. Inne w największym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic natomiast twarde rozwidlenia Bitcoin, takie kiedy Bitcoin Cash tudzież Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, by nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie natomiast starali się wystrzegać się inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że opłata nagle spadła w dół, jak jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ jarmark kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą wkładać kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, gdyż nie ma kontroli żadnego rządu powyżej kryptowalutą, ponieważ jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem natomiast zdominuje wszystkie waluty, takie kiedy USD, EUR, INR zaś ASD w przyszłości http://www.borejko.pl zaś stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego warto i z jakiej przyczyny nie powinno się wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, i z kolei plus minus 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą gwoli każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem tudzież którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – w takim razie użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, żeby przenieść kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, dokąd eksploatator potrzebuje platformy takiej gdy bank, żeby wydawać kapitał spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na nadzwyczaj bezpiecznej technologii blockchain oraz mało co zerowe szanse na włamanie natomiast kradzież kryptowaluty, póki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawżdy unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na śmigły zarobek, zaś po pewnym czasie pada ofiarą szumu bańki a traci swoje pieniądze. Lepiej jest, aby użytkownicy przeprowadzili masa badań przed zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze dobrze jest pomieścić swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w zamian jednej, jako że zauważono, że nieco kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeżeli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których należałoby się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, oraz resztka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin potem dominuje na rynku kryptowalut, pomimo tego jego uczestnictwo naraz spadł z 90% do 38%, tudzież Altcoiny takie gdy Litecoin, Ethereum, Ripple nagle wzrosły oraz przejęły większa część rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl nieprzerwanie dominuje na rynku kryptowalut, mimo to nie jest jedyną kryptowalutą, którą wypada zastanowić się w trakcie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz zanieść u dołu uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie natomiast kiedy kupować kryptowaluty?

Podczas jak parę lat temu nie było łatwo nabywać kryptowaluty, lecz w tym momencie użytkownicy mają do licha i trochę dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dubel główne platformy bitcoin Unocoin portfel tudzież Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą kupować zaś sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin z portfela tylko, aliści nie od innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna oraz sprzedaży, natomiast użytkownicy muszą odwzajemnić się pewną nominalną opłatę za ukończenie transakcji.

W 2017 roku inwencja Cryptocurrency wzrósł ogromnie, a należność Bitcoin wzrosła spontanicznie, zwłaszcza w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin natomiast przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax i Zebpay owo dwaj główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – kto zajmował się na to samo Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na rozwój spośród innymi altcoinami, i nawet zmusiło Unocoin tudzież innych do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami zaś blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange w celu swoich użytkowników, żeby mogli dokonywać transakcji wieloma kryptowalutami wyjąwszy handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe zakup i sprzedaż wręcz przeciwnie Bitcoinów, w toku jak na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę oraz jeśli pasuje pani do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne aż do handlu kryptowalutami w Indiach owo Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej spośród giełd, rejestrując się za pomocą adresu mejl natomiast podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, wolno zacząć kupiectwo monetami ich wyboru.