Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek natomiast zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje multum kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wytwórczość odpadów nieulegających biodegradacji, nieobecność odpowiedzialnego zarządzania odpadami a recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu niezwykłe zdarzenie w BBC News… wykaz ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero świeżo (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy zwracać uwagę na nasze anturaż natomiast eksplorować zdawać sobie sprawę wpływ człowieka natomiast jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są wciąż w toku. Jednak między wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, aby okroić nasze problemy, „recykling naszych odpadów i zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego też produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, który przypadkiem http://www.zuchowicz.eu zamienić różne niezrównoważone zaś kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne obecnie od jakiegoś czasu, od czasu lat 50. ubiegłego wieku, oraz dorodny się tanie i przyjazne dla środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, od czasu opakowań po budownictwo, zaś jest wyjątkowo znana ze swojej wytrzymałości a integralności strukturalnej, zaś plus umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem gwoli przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – może znajdować się drugi raz wykorzystana ewentualnie poddana recyklingowi w relacje od czasu potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość tudzież brak elastyczności – sztuka do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, by nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie oraz przemysłowych operacjach nawijania. W stosunki od chwili zastosowania oraz funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie oraz tuby mogą znajdować się zaprojektowane tak, aby utrzymywać się http://www.kacperek.eu konieczny rozmiar, potęga oraz koherencja gwoli wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze aż do 2010 roku używanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to z faktu, że wytrzymałość papieru ulega pogorszeniu poniżej wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego stosowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, przez wzgląd nadzwyczaj wydajnej zaś pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera spośród 2014 roku, jesteśmy w tym momencie w stanie produkować tekturowe tuby, które są planowo zabezpieczone przed przenikaniem wilgoci. Ta inżynieria pozwoliła na wykorzystanie tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność oraz wigor strukturalną, które spełniają wymagania zaś pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują chwilowo szerokie http://www.wyroba.eu stosowanie w projektowaniu tymczasowych bądź półtrwałych konstrukcji, takich podczas gdy przestrzenie wystawiennicze natomiast rozrywkowe, domy, schroniska, oraz nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym odkąd lat 50-tych XX wieku, głównie do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są i tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów natomiast podobnych konstrukcji.

Chociaż w tym momencie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane aż do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na opcja ich recyklingu a zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne wykorzystanie materiałów i rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co może umożliwić budowę tanich i zrównoważonych konstrukcji. Może to potencjalnie zadowolić światowe potrzeba posiadania na tanie branża budowlana mieszkaniowe tudzież konstrukcje.