Ważne rzeczy aż do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe apartament w swoim przedziale cenowym i jesteś gotowy aż do przeprowadzki. Ale poprzednio spakujesz swoje torby a pudełka tudzież załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał poczynić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest podczas gdy gonienie z wykorzystaniem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz przez apartament z właścicielem bądź agentem wynajmu i ustalić, jednakowoż są jakieś problemy, które wymagają naprawy zanim wprowadzeniem się.

Oto parę ważnych rzeczy do sprawdzenia przedtem przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu i gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku a inne obszary pod kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, jednakowoż są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że każdy pokój ma otwierane otwór okienny wcale duże, aby wolno było za pomocą nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest mapa ewakuacji pożarowej w budynku zaś upewnij się, że wiesz, dokąd się udać.

Drzwi oraz okna
Upewnij się, że wszystkie zamki natomiast gałki drzwiowe są bezpieczne oraz nie chwieją się a iż otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna zaś drzwi, by upewnić się, że otwierają się a zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest owo i włości okazja, aby sprawdzić, azaliż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się dookoła toalet zaś pod spodem i dookoła każdego zlewu, tak aby upewnić się, iż pustka nie jest wilgotne albo nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, iż krany wyłączają się dobrze tudzież że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę natomiast zlewozmywaki pod spodem kątem brakującej fugi czy też płytek.
Włącz prysznic, tak aby orzec ciśnienie wody zaś temperaturę gorącej wody. Ważne jest, żeby dowiedzieć się, bądź dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, jednakowoż podobnie twoja jednostka ma http://www.herbut.eu osobisty własny. (To przypadkiem wywrzeć wpływ na odmiana prysznica, kto będziesz puder rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, tak aby upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik zaś piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę oraz suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, dobrze utrzymana a dostępna nic bardziej błędnego w celu mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak radiostacja względnie zegar, by wypróbować gniazdka.
Wyłącz oraz włącz wszystkie wyłączniki ścienne, ażeby upewnić się, że działają prawidłowo.